Klasycy… ?

Powroty do klasyków literatury świadczą o tym, że literatura współczesna jest…  ulotna… (?).  Nie cała, ale jednak. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Niby nie można uogólniać, bowiem jest to krzywdzące dla zdolnych i znakomitych pisarzy żyjących w naszych czasach… lecz będąc szczera sama ze sobą takich jest niewiele. Najczęściej spotykam się z książkami, które albo pod względem językowym są naprawdę bardzo dobre, ale ich treść, przekaz i to „coś” ponadczasowego nie ma i nie przetrwa próby czasu, albo z takimi, których autorka lub autor miał świetny pomysł na nieszablonową fabułę, ale kompletnie, albo w znikomym stopniu, poradził sobie z warstwą techniczną, czyli najzwyczajniej jest to źle napisane. Niemniej nie ma na co narzekać. Najlepiej skupić się na tych tytułach i nazwiskach, które wnoszą wkład w dzieje literatury, i tymi opowieściami, które niezależnie od tego, kiedy i gdzie powstały przemawiają do nas czytelników. I tak z tęsknoty za klasykami postanowiłam znowu powrócić do ich regularnego czytania. A że rok temu chciałam wcielić w życie pomysł postudiowania największych klasyków literatury amerykańskiej myślę, że może to być początek wspaniałej przygody i obcowania z wielkimi autorami i ich wielkimi tekstami. Lista jest już gotowa, jeszcze ją zweryfikuję i zacznie się czytanie;-) 
Reklamy

Informacje o Alice

Fall in love with writing...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeczytane i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Klasycy… ?

  1. O, jaka zmiana szablonu. No no no.
    Jeśli mowa o „klasykach” i lit. współczesnej najnowszej – różnie bywa, czasami znajduje się b. dobrych czy dobrych pisarzy „najnowszych”. Owocnych podróży literackich~!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s