Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka, Rob Gifford

Bez zadęcia i z dystansem. Rozmawiając ze zwykłymi ludźmi na trasie dawnego Jedwabnego Szlaku możliwie najobiektywniej malując obraz współczesnych Chin. Stając poglądowo pomiędzy „przytulaczami pandy”[1] a „pogromcami smoka”[2] po to, aby pokazać, że o ChRL nie można rozmawiać i myśleć tylko poprzez ekstremalne skrajności. „Chińska Droga” Roba Gifforda to zbiór refleksji, spostrzeżeń oraz anegdot, które sprawiają, że książkę pochłania się jednym tchem.

(…)

Całość recenzji dostępna na stronie eChiny: „Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka”.

[1] Przytulacze Pandy – tak autor określa jedną z dwóch skrajnych postaw osób, które wypowiadają się na temat Chin. Przytulaczami Pandy nazywa osoby, które uważają, że Chiny dobrze sobie radzą i nie są zagrożeniem, „Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka”, R. Gifford, s. 34.
[2] Pogromcy Smoka – tak autor określa jedną z dwóch skrajnych postaw osób, które wypowiadają się na temat Chin. Pogromcami Smoka nazywa osoby, które uważają, że Chiny wszystkim zagrażają i trzeba je poskromić, „Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka”, R. Gifford, s. 34.

Informacje o Alice

Fall in love with writing...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Przeczytane i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Chińska Droga. Podróż w głąb Państwa Środka, Rob Gifford

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s