Moja Pracownia

Witajcie w mojej skromnej wirtualnej pracowni! W tym miejscu będę dzieliła się z Wami wszystkim tym, nad czym aktualnie pracuję. 

  • „Powiem Ci coś w sekrecie” – powieść, ukończona pod koniec 2015 roku. Temat przewodni plotka. Mogę zdradzić, że fabuła opowieści osadzona jest na Podlasiu. Więcej informacji: TU. Dodam, że historia tworzenia tej książki zaczyna się w jeden z ostatnich dni maja 2011 roku. Powstało wówczas opowiadanie, którego tytułem było imię głównej bohaterki. Od 2012 do 2014 roku nieznacznie poszerzyłam je o różne wątki poboczne. W tym czasie stworzyłam pierwszą wersję powieści, jeszcze niekompletną. W 2015 roku uznałam, że jestem gotowa usiąść i skończyć książkę. Fabuła przeszła wielką metamorfozę, ale wreszcie wszystkie wątki zostały zakończone, a powieść ukończona. 
    P.S.: a tu kilka słów ode mnie na temat powieści:

    http://www.youtube.com/watch?v=X2R2aS-nUdg

  • „Książka Pełna Magii” – powieść, w przygotowaniu (planowane ukończenie: koniec lipca 2017).  Wszystko zaczęło się nie tak dawno temu, bo 9 maja br. Skrobałam w notatniku opis letniej nocy, a w głowie fruwało mi wiele myśli i obrazków dotyczących marzeń. Te myśli i obrazki nie pozwalały o sobie zapomnieć więc każdego dnia je zapisywałam i zapisuję… Niebawem kończę! „Kto miał Marzenie w dłoni, ten zrozumie wszystkiego sens”:-)
  • „Przystań Aniołów” – powieść, w przygotowaniu (planowane ukończenie: koniec 2017 roku). Powróciłam do stworzonego w 2014 roku opowiadania pt. „Odejście”. Od początku czułam, że będzie to coś więcej niż tylko kilkanaście stron prozy. Wymyśliłam Przystań Aniołów po to, aby opowiedzieć Wam o pewnej dziewczynce, dzieciństwie, wyjątkowości. 
  • „Ja i On” – powieść, w przygotowaniu (planowane ukończenie: 2018). Pomysł pojawił się w 2015 roku i ówczesny szkic zatytułowałam „Chwila szczęścia”. To opowieść o końcu i końcach, tych dosłownych i symbolicznych. 
  • „Ja, Babka, Strach i Tajemnice” powieść dla młodego czytelnika, w przygotowaniu (planowane ukończenie: 2018). Wszystko zaczęło się w 2010 roku (kto czyta mój blog ten zapewne pamięta pierwsze dość „koślawe” szkice tej opowieści. Stwierdziłam wówczas, że chcę napisać coś dla młodszego czytelnika. Po kilku latach powracam do tego pomysłu.
  • „Złodziejka żyć” – powieść, w przygotowaniu (planowane ukończenie: 2018). To pomysł z 2016 roku, jeszcze cały czas „wykluwający się”. Ważnym wątkiem będzie pisanie. 
Alicja Szulborska,
12 lipca 2017 roku

 

Reklamy