Moja Pracownia

Witajcie w mojej skromnej wirtualnej pracowni!

W tym miejscu będę dzieliła się z Wami wszystkim tym, nad czym aktualnie pracuję. A obecnie trochę się dzieje…! 
  • „Powiem Ci coś w sekrecie” – powieść, ukończona pod koniec 2015 roku. Temat przewodni plotka. Mogę zdradzić, że fabuła opowieści osadzona jest na Podlasiu. Więcej informacji: TU. Dodam, że historia tworzenia tej książki zaczyna się w jeden z ostatnich dni maja 2011 roku. Powstało wówczas opowiadanie, którego tytułem było imię głównej bohaterki. Od 2012 do 2014 roku nieznacznie poszerzyłam je o różne wątki poboczne. W tym czasie stworzyłam pierwszą wersję powieści. Pracowałam nad prozą nieregularnie w związku czym wszystko przeciągało się w czasie. W 2015 roku uznałam, że jestem gotowa usiąść i skończyć książkę. Fabuła przeszła wielką metamorfozę, ale wreszcie wszystkie wątki zostały zakończone, a powieść ukończona. Teraz czas poszukiwań wydawcy;-)
    P.S.: a tu kilka słów ode mnie na temat powieści:

    http://www.youtube.com/watch?v=X2R2aS-nUdg

  • „Zapach dzieciństwa” – powieść, w przygotowaniu. Kiedy pracowałam nad „Powiem Ci coś w sekrecie” nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak szybko uda mi się przeskoczyć do kolejnej opowieści. Powróciłam do stworzonego w 2014 roku opowiadania pt. „Odejście”. Od początku czułam, że będzie to coś więcej niż tylko kilkanaście stron prozy. W chwili obecnej tekst ten stanowi główny trzon książki. W brudnopisie poszerzyłam go o kilka wątków i tak powoli powstaje „Zapach dzieciństwa”. Moja mała bohaterka już niedługo będzie gotowa na spotkanie z Wami:-) 
  • „Chwila szczęścia” – powieść, w przygotowaniu. Rok 2015 był pełen ciężkich chwil dla mnie. Jak zwykle pisanie stało się ujściem dla wszystkich złych emocji, które raniły mnie od środka. Właśnie w czasie, kiedy świat walił mi się na głowę potrafiłam najlepiej docenić każdą chwilę szczęścia. Wtedy pojawił się pomysł. Nie mający nic wspólnego z moim życiem. Dość oderwany od znanego mi świata. Przez kilka dni spisywałam wszystko to, co przychodziło mi na myśl. Powstał pierwszy szkic prozy. Podwalina pod opowieść, którą chcę rozbudować do rozmiarów powieści. 
  • „Ja, Babka, Strach i Tajemnice” – powieść dla dzieci i młodzieży, w przygotowaniu. Kto od dłuższego czasu czyta mój blog ten na pewno pamięta pierwsze szkice tej opowieści. Wszystko zaczęło się w 2010 roku. Stwierdziłam wówczas, że chcę napisać coś dla młodszego czytelnika. Po kilku latach powracam do tego pomysłu. Zaszło dużo zmian, jak nie więcej, ale główny pomysł został ten sam. 
  • „Złodziejka żyć” – powieść, w przygotowaniu. To gorący pomysł. Pachnący świeżością i jeszcze cały czas „wykluwający się”. Tak naprawdę z „wczoraj”. Dosłownie! Główną bohaterką będzie młoda pisarka, która wymyśla sobie dość nietypowy sposób stwarzania swoich bohaterów i literackich światów. Jestem bardzo podekscytowana! 
Alicja Szulborska
22 lipca 2016 roku