O mnie

ala7Urodziłam się w 1986 roku na Podlasiu. To tutaj dorastałam, marzyłam i w cieniu wielkiego orzecha włoskiego poznałam wielu mistrzów literatury. Także tu stworzyłam pierwszą poezję i tutaj napisałam pierwszą powieść. Na każdej stronie kipiało od emocji. Przeczytała ją wówczas moja przyjaciółka i kilka osób, które mogę zliczyć na palcach jednej dłoni. Schowałam ją jednak głęboko w szufladzie i postanowiłam, że nikt więcej jej nie zobaczy.

Dotychczasowe publikacje literackie:
“Skazańcy” (ebook, RW2010), data wydania: 23.07.2015
“Tajemnicze zajście w Dębach i inne opowieści” (ebook, RW2010), data wydania: 15.09.2015
“Mężczyzna z fajką” (ebook, RW2010), data wydania: 19.09.2014
“Tajemnicze zajście w Dębach” (ebook, RW2010), data wydania: 24.05.2014
“Uwiedziona przez księżyc. Ostatnia historia z ludzkiego życia Benity” (ebook, RW2010), data wydania: 21.05.2014
“Paczka z Chin” (publikacja na eChiny.pl), data opublikowania: 31.10.2011
“Rozterka młodej Myśli” (w: “Słowami w serce, sercem w słowa”, wyd. Solaris, Czelabińsk 2010 /publikacja książkowa, utwór w dwóch wersjach językowych: polskiej i rosyjskiej), data wydania: 2010
Co czytam? Od wielu lat kocham się w poezji Johna Keatsa. Wzrusza mnie do łez twórczość Maryny Cwietajewej. Nieustannie powracam do wierszy Anny Achmatowej. Bywa, że wstając z rana cytuję „Wszelki przypadek” Wisławy Szymborskiej. Darzę wielkim szacunkiem Josifa Brodskiego. Jednym z moich ulubionych zbiorów opowiadań jest „Demon ruchu” Stefan Grabińskiego. Ostatnio zakochałam się bez pamięci w twórczości Zafona. Całkiem niedawno odkryłam „Harryego Pottera” (po pierwszym tomie powieści Rowling wiedziałam, że przewertuję wszystkie pozostałe). Często wracam do książek Astrid Lindgren. Cenię prozę Johna Steinebcka. Szanuję twórczość Bradbury’ego, Dostojewskiego, Dickensa, Vonneguta.  Flirtuję z literaturą chińską. Jestem uzależniona od książek podróżniczych i chętnie np. wsiadłabym do pociągu razem z Paulem Therouxem czy przy lampce wina posłuchała „na żywo” ciętego humoru Billa Brysona.
Co poza pisaniem i czytaniem? Uwielbiam leniuchować na łonie natury, zakochiwać się w nowych miejscach, pracować w moim ogródku, odkrywać inspirującą muzykę z całego świata i zbierać kartki z kalendarza. Kocham też zwierzęta. Mam ślicznego kota Mruczka, małego kundelka Łatka i owczarka niemieckiego o imieniu John.
Wiersze tłumaczą:
Olga Gulla – Tłumaczka, pasjonatka języka angielskiego i hiszpańskiego, wkrótce także szwedzkiego, a obecnie szczęśliwa studentka filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najlepiej czuje się w otoczeniu różnobrzmiących słów, ludzi ze wszystkich zakątków świata i pręgowanych kotów. Pracowita, wytrwała i otwarta na nowe propozycje. Zapraszam do kontaktu – chętnie porozmawiam, przetłumaczę, pomogę: gulla.olga (at) gmail.com.
Paulina Filipczyk – Piszę, uczę, tłumaczę… Uwielbiam muzykę alternatywną, malarstwo abstrakcyjne, filmy (szczególnie Jarmush, Tarantino, Mendes, bracia Coen, itd.)… Poza tym żegluję, pedałuję i podróżuję …. Kocham Sarajewo, Rygę, Budapeszt i Barcelonę…i… i ciągle szukam nowych wyzwań.

Reklamy